Krajkolandia

WYCIECZKA DO KRAJKOLANDII

W poniedziałek 18 października klasa IV wraz z wychowawcą p. J. Jankowską i p. A. Anioła udała się na jesienne warsztaty do Krajkolandii w Krajkowie. Choć obawialiśmy się, że pogoda może pokrzyżować nam plany, to jednak cały program udało się zrealizować. Nasz pobyt w malowniczej leśniczówce rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych: wyścigi z zamianą miejsc, wyścigi z woreczkami, „ogonki” w parach i „wędrujące woreczki”. Następnie udaliśmy się do namiotu, gdzie nauczyliśmy się kodowania na kartkach. Było to potrzebne do kolejnego punktu programu, czyli strategicznej gry terenowej. Wylosowaliśmy grupy: uciekająca i goniąca.  Pierwsza wraz z prowadzącą p. Magdą poszła w stronę lasu i tam zajęła się chowaniem kopert, w których były różne zadania do wykonania: wymienić nazwy 5 drzew, które widzimy wokół siebie, ułożyć napis „Pani Asia”, wykrzyczeć „czwarta zagadka”, pobiec do bramy i z powrotem, a na koniec odnaleźć uciekającą grupę. Druga z grup pod opieką p. Asi i p. Agnieszki musiała wykonać wszystkie zadania znajdujące się w kopertach. Zabawa była przednia! Kiedy wróciliśmy z lasu posililiśmy się i przystąpiliśmy do wykonywania „łapaczów snów”. Było to bardzo pracochłonne zadanie. Nauczyło nas skrupulatności i dokładności. Każdy wykonany „łapacz” był niepowtarzalny i w różnych kolorach. Ozdoby zabraliśmy do domu, aby na spokojnie je poprzyklejać. Na koniec czekało na nas ognisko z kiełbaskami, ciepły chlebek i herbatka. Oczywiście nie możemy zapomnieć o zwierzątkach, które poznaliśmy: kocie Macieju, kocie Kubie, owieczce Tosi i kucykowi Majeczce.

Dziękujemy za niezapomniany , aktywny czas p. Magdzie – właścicielce Krajkolandii

wychowawca klasy IV

  Joanna Jankowska

ZDJĘCIA

Total Page Visits: 1348 - Today Page Visits: 3
Skip to content