Z wizytą w nadleśnictwie

Dnia 2 listopada uczniowie klas V, VI i VII wyjechali na szkolną wycieczkę edukacyjną do Nadleśnictwa Konstantynowo. Mimo deszczowej pogody humory wszystkim wyjątkowo dopisywały.

Na miejscu wzięliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez panią, która na co dzień pracuje w nadleśnictwie: dowiedzieliśmy się na czym polega praca leśnika, przypomnieliśmy sobie gatunki roślin i zwierząt charakterystyczne dla lasów naszego regionu, uczyliśmy się odróżniać tropy zwierząt. Wiele radości sprawiło nam rozwiązywanie kart pracy – okazało się, że o lesie wiemy dużo, ale jednak nie wszystko. Najbardziej podobało się nam zwiedzanie muzealnej kancelarii leśniczego oraz wykład na temat zagrożenia jakie dla zwierząt stanowią śmieci zostawiane przez ludzi w lesie. Duże wrażenie zrobiły na nas wypchane zwierzęta, które nie każdy może zobaczyć z bliska w naturze.

Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek, a nawet tańcami przy ognisku. Dzisiejszy dzień nauczył nas, że deszcz nam nie jest straszny, a las to wielki dar i bogactwo, ale musimy z niego mądrze korzystać.

Marta Tylińska

ZDJĘCIA

Total Page Visits: 469 - Today Page Visits: 1
Skip to content