Wizyta w Urzędzie Gminy Brodnica

Wizyta w Urzędzie Gminy

               Uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej im. Hymnu Narodowego w Brodnicy, w ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie, udali się do Urzędu Gminy w Brodnicy. Celem wizyty było zapoznanie się z pracą magistratu oraz ze specyfiką działalności samorządów. Gospodarzami spotkania byli: Wójt Gminy Brodnica Marek Pakowski, Sekretarz Gminy Brodnica Ewa Lisek oraz Inspektor d.s Oświaty Wiesława Franczak.  Uczniowie, którzy zasiedli w sali sesyjnej  z ust Pani Wiesławy Franczak mogli dowiedzieć się m.in. jakie zadania ma władza uchwałodawcza w samorządzie gminnym czyli rada gminy, władza wykonawcza czyli wójt, jakie sprawy można załatwić w urzędzie gminy oraz z jakich źródeł gminy pozyskują środki finansowe na swoje funkcjonowanie. Ważnym momentem spotkania, była możliwość zadania przez uczniów pytań włodarzowi gminy Brodnica Markowi Pakowskiemu. Dotyczyły one różnych kwestii związanych m.in. z życiem codziennym. Nie zabrakło pytań dotyczących remontów dróg, planów inwestycyjnych na najbliższe lata, miejsc przeznaczonych na rekreację dla dzieci i młodzieży oraz połączeń autobusowych Brodnicy ze Śremem czy Poznaniem.

            – Wizyta w urzędzie gminy była dla nas bardzo ciekawa – powiedziała Julia Flaczyńska, uczennica klasy 8 a. – Była to lekcja wiedzy o społeczeństwie na żywo. Pewne informacje mogliśmy uzyskać u źródła.

Gerwazy Konopczyński

Total Page Visits: 631 - Today Page Visits: 2
Skip to content