Czwartki lekkoatletyczne w Puszczykowie – edycja jesienna

Od 21 września2021 r. przez trzy kolejne tygodnie odbywały się na stadionie lekkoatletycznym w Puszczykowie „ Czwartki Lekkoatletyczne” dla szkół podstawowych. Młodzi zawodnicy rywalizowali przy doskonałej pogodzie. Naszą szkołę reprezentowała nieliczna grupa uczniów startujących w konkurencjach biegowych i technicznych:

  • Bieg na 60m.
  • Skok w dal
  • Rzut piłeczką palantową
  • Pchnięcie kulą

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brodnicy reprezentowali:

  1. Antoni Kościelny  kl. IV
  2. Miłosz Maciuba   kl. IV
  3. Lena Kania            kl. IV
  4. Julia Flaczyńska   kl. VIII

Dzieci rywalizowały w duchu fair – play, walcząc o jak najlepsze rezultaty. Na każdych zawodach czekała na nich fit przekąska w postaci banana i wody, a najlepsi otrzymali dyplomy! 

Najwartościowsze wyniki uzyskał Antek Kościelny, który okazał się najszybszym z chłopców rocznika 2011 w biegu na 60m. i to trzykrotnie!!!W rzucie piłeczką palantową dwa razy zajął  II miejsce. Julia Flaczyńska startowała PK i w pchnięciu kulą nie miała rywalek ze swojego rocznika. Lena Kania i Miłosz Maciuba w swoich konkurencjach zawsze znajdowali się w połowie stawki, choć na ostatnich zawodach Miłosz zajął III miejsce w biegu na 60m. Jak na debiut w takich zawodach, uczniowie naszej szkoły wypadli rewelacyjnie. Towarzyszyły im ogromne emocje, a finalnie satysfakcja ze startu.

Bardzo dziękuję rodzicom, którzy jak zwykle nie zawiedli i poświęcili swój czas, aby przywieźć swoje pociechy na zawody. 

Wszystkim zawodnikom gratuluję osiągniętych wyników!

Joanna Jankowska

ZDJĘCIA

Total Page Visits: 582 - Today Page Visits: 2
Skip to content