Wycieczka klasy IV

WYCIECZKA DO ALPAKARO W LUDWIKOWIE

We wtorek 28 września klasa IV wraz z wychowawcą p. J. Jankowską i p. M. Maciubą udała się na niezapomnianą wycieczkę do hodowli alpak, do pobliskiego Ludwikowa. Podczas całej wycieczki dopisywał nam dobry humor i na szczęście dobra pogoda. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza wraz z przewodnikiem p. Pawłem weszła do zagrody. Tam zapoznaliśmy się ze stadkiem alpak, słuchaliśmy opowieści, otrzymaliśmy porcje przekąsek do karmienia zwierząt. Wykonaliśmy mnóstwo zabawnych zdjęć i zadawaliśmy pytania dotyczące alpak. Druga grupa w tym czasie skupiała się na pracach plastycznych z wykorzystaniem wełny alpak. Kolorowaliśmy, kleiliśmy, a nawet nadawaliśmy imiona swoim zwierzątkom. Dowiedzieliśmy się ciekawostek na temat wełny, mogliśmy zobaczyć ją w całości i podotykać. Później nastąpiła zamiana grup. Na koniec wszyscy poszliśmy na piknik i zostaliśmy poczęstowani batonikiem i sokiem.

Dziękujemy za wypełnienie nam tego czasu p. Elizie i p. Pawłowi – właścicielom Alpakaro

  wychowawca klasy IV        

Joanna Jankowska

ZDJĘCIA

Total Page Visits: 902 - Today Page Visits: 1
Skip to content